BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aštuoni mitai apie saldumynus

Visa, kas geriausia mūsų gyvenime yra saldu. Ir, deja, visa, kas blogiausia. Susirūpinti saldumynų žala mes dažniausiai pradedame artėjant vasarai – kai ant nosies maudynių sezonas. Būtent tada mes pradedame graužtis dėl begalinio potraukio šokoladiniams saldainiams. Pabandykime išsiaiškinti, ar verta atisakyti šio mažo malonumo?

1 mitas. Saldumynai – smegenų draugai

Gabalėlis saldumyno vidury darbo dienos tikrai nepamaišys. Kadangi smegenų ląstelės minta vien tik gliukoze, todėl jos labai jautrios gliukozės kiekiui kraujyje. Nepakankama pilkųjų ląstelių mityba atsiliepia darbingumui. Tačiau nemanykite, kad šiuo atveju kiekis įtakos kokybę. Greičiausiai bus atvirkščiai, saldumynų perteklius sukels mieguistumą ir darbingumą veiks neigiamai.

2 mitas. Cukrus – džiaugsmo vitaminas

„Baltoji mirtis“ – autoritetingai pareikštų gydytojas. „Tačiau kokia maloni!“, atkristų oponentas.

Tačiau arbatos su trimis cukraus šaukšteliais mėgėjai turėtų žinoti, kad cukrus sumažina vitamino B1 atsargas organizme. Kuo mažiau vitamino B1, tuo didesnė tikimybė susirgti neurastenija, depresija, greičiau nuvargti, atsirasti raumenų silpnumui.

3 mitas. Cukraus pakaitalai padeda sulieknėti

Nors dirbtiniai saldikliai beveik neturi kalorijų, dėl jų poveikio sveikatai diskutuojama lig šiol. Yra tyrimų, kurie parodė, jog dirbtinių saldiklių vartojimas silpnina imunitetą. O štai Didžiosios Britanijos parlamentas ketina uždrausti aspartamo naudojimą, neva šis yra kancerogeniškas.

Yra ir kitokių publikacijų, kuriose skelbiama, kad kiaulėms duoda dirbtinių saldiklių tam, kad pagerėtų apetitas. Taigi, spręsti jums: ar verta atsisakyti cukraus ir vartoti dirbtinius saldiklius.

4 mitas. Šokoladas: skanu, bet žalinga

Kasmetinėje Europos kardiologų asociacijoje buvo paskelbta informacija apie tai, jog 100g juodojo šokolado pagerina suaugusio žmogaus kraujagyslių darbą, bei tris valandas apsaugo kraujagysles nuo laisvųjų radikalų poveikio.

Taigi, kai kitą kartą sieksite šokolado plytelės, nesmerkite save už silpnavališkumą. Gal jūs nesąmoningai rūpinatės savo sveikata?

5 mitas. Vidurių užkietėjimas nuo šokolado

Daugelis šokolado mėgėjų rimtai būgštauja, kad po saldžių vaišių gali ilgai kankintis dėl vidurių užkietėjimo. Taip gali būti, jei be šokolado nieko daugiau nevalgysite. Tačiau maitinantis teisingai, galite leisti sau šį mažą malonumą.

6 mitas. Bananai - greitasis maistas

Bananas idealiai tinka greitam užkandžiui: gerai įsisavinamas, turi daug kalio (tai labai naudinga sergantiems širdies ligomis), padeda pašalinti iš organizmo skysčių perteklių, greitai numalšina alkį.

Tuo tarpu dietologai nusiteikę prieš bananus ir juos gretina su balta duona ir kitais draudžiamais produktais. Be to, dėl didelio sacharozės kiekio (ir fruktozės bei gliukozės trūkumo) bananų negalima valgyti sergantiesiems cukriniu diabetu.

7 mitas. Naudingieji džiovinti vaisiai

Dietologai vieningi: džiovintuose vaisiuose išlieka visos naudingos medžiagos. Tačiau šiuo atveju kokybė neatitinka kiekybės, nes džiovinti vaisiai yra koncentruotas šviežių vaisių variantas. Štai kodėl svarbu saikas ir atidumas. Pavyzdžiui, rekomenduojama perdieną suvagyti nedaugiau 4-6 datulių.

8 mitas. Saldumynai – tik desertui

Iš tikrųjų saldumynai gali būti naudojami kaip „antiaperityvas“, nuraminantis didžiulį alkį. Jei laiku nepavalgėte, prieš kitą valgymą suvalgykite gabalėlį šokolado, porą saldainių, gabalėlį torto ar ledų. Taip jūsų kraujyje greičiau padidės gliukozės kiekis, todėl jausitės ne tokia alkana ir išvengsite persivalgymo.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Tavo komentaras: